V tednu mobilnosti smo v našem vrtcu pozornost namenili predvsem spodbujanju okolju prijaznih načinov prevoza in spoznavali prometni režim okoli vrtca ter šole. Veliko smo se pogovarjali o varnosti v prometu, ko se vanj vključujemo kot pešci ali kolesarji. Na sprehodu smo si ogledali prometne znake in pojasnili, kaj pomenijo. Prometne znake smo narisali in si naredili poligon na šolskem igrišču, kjer smo se preizkusili v vožnji s skiroji, poganjalci in kolesi. Obiskala sta nas policist in policistka medvedka Pika, ki sta nas spremljala na poligonu in nas še dodatno poučila o varnosti v prometu, pravilni uporabi čelade ter z radarjem izmerila našo hitrost. Razveselil pa nas je tudi lisjak Foksi, ki je uspešno prevozil naš poligon, nato pa smo z njim zaplesali prav poseben Foksijev ples. Na tak način smo obeležili tudi dan slovenskega športa.