Težko pričakovani dan veselih, nasmejanih ust smo obeležili tudi v našem vrtcu, ko smo se zbrali v vlogah zamaskiranih risanih junakov in živali. Veselo pustno rajanje smo popestrili s »Tržnico s krofi«, kjer so otroci prodajali krofe za smešno besedo in jih plačevali s kartonskimi kovanci. Razveselil nas je obisk maškar iz  POŠ in zaslišal se je glasen: »Ju, ju, juhuhu, za debelo repo …«

Prijetno toplo vreme pa nas je privabilo k povorki po vasi, kjer so nas na vhodih nekaterih hiš pričakali domačini z vrečami sladkih dobrot. Še najbolj so se pohoda veselili najmlajši, saj so nasmejano posedli v lesen voz in se prepustili vožnji vzgojiteljic. Nekatere je celo premagal spanec …

Kaj pa ostali? Smo bili dovolj glasni, da smo odgnali zimo?

Zapisala: Marjeta Zmazek, pomoč. ravnatelja za vrtec