Kot vsako leto smo tudi letos tretji petek v mesecu novembru v okviru dneva slovenske hrane obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Ves teden smo izvajali dejavnosti, ki podarjajo namen samega projekta: zdrav zajtrk, pomen čebelarstva in domače lokalne hrane, ohranjanje kmetijstva, podeželja in obdelovalnih površin. Kmetica Mica nam je prinesla košaro lokalno pridelanih domačih dobrot, ki nam jih je najprej predstavila, nato pa nam vsa živila tudi postregla na prav posebnih pogrinjkih. Vse skupaj smo strnili z dramsko-lutkovno igrico, v kateri so otroci spoznali medveda, ki je prav tako zelo užival v hrani, ki spada k tradicionalnemu zajtrku – kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Letos smo poseben poudarek namenili jabolkom in si skupaj pripravili jabolčni zavitek, ki je bil ravno zaradi tega še bolj slasten.