Oktober se je začel s tednom otroka, in sicer z zanimivim sloganom SKUPAJ SE IMAMO DOBRO. Res je, da se v vrtcu skušamo imeti dobro skozi celo leto, a ta teden smo se še posebej potrudili, da smo se lepo imeli, se zabavali, veliko smejali ter igrali. Imeli smo različne dejavnosti, skozi katere smo otrokom skušali približati stare običaje (kožuhanje koruze, klopfanje sončnic, trebljenje in sušenje bučnih semen, luščenje fižola) ter opravili tradicionalno trgatev vrtčevskih brajd. Iz naravnih materialov smo izdelovali sovice, ki sedaj krasijo naš vrtec. Iz grozdja smo stiskali sok, s katerim smo se posladkali in nam je še posebej teknil skupaj z dišeče pečenimi kostanji. Da je bilo še bolj veselo, pa smo vsak dan na vrtčevskem dvorišču ob zabavnih zvokih tudi zaplesali. Kot pika na i, pa nas je obiskala knjižničarka Katja, ki nas je razveselila s pripovedovanjem zgodbe o Ježku. Res smo se imeli dobro!