Poletni meseci v vrtcu Cven so to leto nekaj posebnega. Naše igralnice in vrtec obnavljajo, zato smo se preselili v šolske prostore, kjer se imamo zelo lepo. Ker je naše dvorišče trenutno gradbišče, večino časa preživljamo v senci orehov poleg nogometnega igrišča. Otroci uživajo v raziskovanju in igranju, vsak dan nas obiščejo štorklje, prebiramo pravljice, se igramo »pozabljene« igre, se zabavamo s športnimi rekviziti, se lovimo, skrivamo, mečemo z vodnimi baloni, škropimo z vodo in se osvežimo z limonado in sadjem. Obiščemo tudi »Škofekov« gozd, odkrivamo drobne gozdne živali  in gradimo hiške za škrate.  V zahvalo nam pustijo kaj sladkega.

Vedno pa poskrbimo za varno zaščito pred soncem, kar je tudi prioritetna naloga v poletnih mesecih.

Zatorej, ko je sonce najvišje na nebu v naših novih prostorih ustvarjamo različne poletne izdelke, plešemo ali si ogledamo kakšno risanko po izboru otrok.