V tem krasnem mesecu, pa smo kot omenjeno z otroki zelene igralnice zaključili s projektom EKO nahrbtnik. Ta projekt nam je zelo ustrezal, saj smo se v skupini tako pogovarjali o primernem odnosu do narave, nato pa smo le to povezali še s temo pravilnega ločevanja odpadkov, ki je bila ena izmed ponujenih tem v tem projektu. 20. maja smo se s skupino predšolskih otrok odpravili v vrtec Stročja Vas kjer smo ostalim prisotnim predstavili kaj smo sami v tem projektu počeli. Da pa ni bilo preveč dolgočasno, so se skupine otrok med pripravljenimi dejavnostmi pomešale, tako da otroci niso mogli sodelovati v svoji dejavnosti, ki so jo obravnavali in izvajali v svoji skupini. Tako so se otroci iz našega vrtca preizkusili v izdelovanju sadnih nabodal. Kot je razvidno iz fotografije jim je šlo odlično od rok, saj so nabodala hitro zmanjkala. Otroci so aktivno sodelovali. Pri nekaterih točkah so si otroci tudi kaj izdelali, predvsem pa je bilo prijetno da so se podružili s svojimi vrstniki iz ostalih vrtcev. Bilo je res lepo dopoldne, polno igre, novih spoznanj in predvsem po dolgem času še kako želenega druženja.