Pustni teden v našem vrtcu je bil prežet z ustvarjalnostjo, igrivostjo in obilico dobre volje. Potekale so različne dejavnosti, skozi katere smo otrokom na zanimiv način približali ta običaj. Vsaka skupina je okrasila svojo igralnico, nastali so pustni izdelki (klovni, kurenti, maske), s katerimi smo popestrili naš vrtec, otroci so prepevali pustne pesmice in prisluhnili različnim ritmom glasbe. Pustne kostume in maske so lahko prinašali ves teden in se šemili ter zabavali.

Seveda pa smo vsi najbolj pričakovali glavni dogodek pustnega tedna, in sicer pustni torek. Ta dan so se po našem vrtcu sprehodile čudovite maškare – čebelice, metulji, superjunaki, pingvini, gusarji, princeske, klovni, miške in mnogi drugi. Posladkali smo se s slastnimi krofi, ki smo jih letos prodajali na pustni tržnici. Otroci so jih lahko kupili s smešno besedo ali šalo. Vsi skupaj smo se nato odpravili na pustno povorko po vasi in za nami je veselo odmevalo: »Jujujuhuhu za debelo repo!« Po kosilu nas je presenetil tudi kurent s spremstvom, ki je otrokom razdelil bombone.

Verjamemo, da nam je vsem skupaj uspelo pregnati zimo in priklicati pomlad.