Mesec oktober je v vrtcu zaznamoval ne le Teden otroka, pač pa tudi Teden brez igrač, ki smo ga kljub neugodnemu vremenu, poskušali izvesti čim več na prostem. Tako smo na polju ličkali koruzo in obiskali sušilnico koruze; v okviru Mreže gozdnih vrtcev pa izvedli sprehod v gozd, na travnik in v sadovnjak.

Nekatere aktivnosti smo obeležili v naših igralnicah, kot so: luščenje koruze in fižola ter s tem likovno ustvarjanje. Ob spoznavanju zgodbe o Razbiti buči, so otroci prisluhnili lutkovni predstavi vzgojiteljice in trebili buče. Malčki so ob spoznavanju jabolk, pripravili jabolčno kašo, starejši otroci pa na terasi izvedli trgatev vinske trte in s stiskalnico pripravili okusen sok.

Didaktične igrače smo zamenjali z naravnimi in odpadnimi materiali, ki so na vseh področjih dejavnosti dobili drug pomen.

Da pa bi oktobrske dni še popestrili, so otroci s svojimi starši doma izvedli Igre brez meja ter ob tem uporabili domače pripomočke, pa tudi naravne ter odpadne materiale.