V letošnjem letu, smo v najstarejši skupini sodelovali v veliko projektih. Eden izmed njih je bil tudi »VRTEC IN TURIZEM«. Letos smo se pogovarjali in spoznavali učinke termalne vode na zdravje otroka. V naši skupini smo se predvsem osredotočili na duševno zdravje. Tako smo s skupino predšolskih otrok v letošnjem šolskem letu odpravili tudi na plavalni tečaj v Bioterme Mala Nedelja. Otroci so se naučili plavanja, mi pa smo se v tem času pogovarjali kako pa je to vplivalo na njihovo počutje. Otroci so povedali, da so se zelo zabavali in se dobro počutili. Ugotovili smo, da voda dobro vpliva na njihovo počutje in zdravje. Nato smo se v jutranjih krogih pogovarjali o pomenu vode za nas, kjer so otroci sami ugotovili, da je voda zelo pomembna za življenje (vodo pijemo, z vodo de umivamo, z vodo peremo oblačila,…). Otroci so ugotovili, da je voda zelo pomembna v našem življenju. Nato smo v mesecu maju ponovno začeli s to temo, vendar smo se bolj osredotočili na vpliv vode na naše dobro počutje. Tako smo ob bližnjem jezeru (»GEZOVE JAME«) izvedli meditacijo in jogo za otroke ob zvokih narave in meditacijski pravljici. Otroci so povedali da jim je takšen način dela bil zelo všeč. Izdelali smo tudi plakat in se tako predstavili. Čeprav nam je tema bila nekoliko oddaljena smo se vseeno zabavali in se veliko novega naučili.