Mesec maj je bil za nas zelo zanimiv mesec. V tem času smo se pogovarjali in spoznavali svoje družine, prav tako pa zaključili projekt EKO nahrbtnik v katerem smo aktivno sodelovali. Najprej pa bi se želela dotakniti družine. Ker je bil 15.5.2022 svetovni dan družine, smo se v naši skupini odločili, da malo spoznamo in predstavimo svoje družine. Otroci so si izdelali hiške s svojimi družinskimi člani. V jutranjem krogu smo ob fotografiji ostalim otrokom predstavili svojo družino in preštevali svoje družinske člane ter tako opazovali kdo ima najštevilčnejšo družino. Prav tako si je vsak izmed otrok izdelal svojo hiško, v kateri je upodobil družinske člane s katerimi živi. Da pa stvari ne bi bile tako enostavne, smo se z otroki naučili tudi tujo pesmico o družini (Finger Family). Otroci so ob njenem prepevanju in kazanju s prstki zelo uživali.