Prišel je težko pričakovani večer, 26. maj, večer Med zvezdami. Učenci so se zelo veselili, da bodo lahko ta dan v šoli prespali. To je bila nagrada za osvojeno bralno značko. Ob 19.00 uri smo se začeli zbirati v šoli. Najprej je knjižničarka Katja podelila bralna priznanja. Sledila je večerja – palačinke. Nato nas je obiskal pravljičar Saša Pergar, ki je za učence pripravil hudomušne igre. Ko se je stemnilo je prišel učitelj Samo. S teleskopom smo opazovali zvezdnato nebo. Vmes smo uživali ob peki kruha nad žerjavico. Sledila je priprava na spanje, še prej pa nam je učiteljica Nataša prebrala zgodbico za lahko noč. Noč je bila mirna. Zjutraj smo vstali dobre volje. Najprej smo se razgibali, odtekli tek podnebne solidarnosti, nato je sledil zajtrk. Ta dan je pouk potekal nekoliko drugače. Obiskala sta nas policista PP Ljutomer, pogovarjali smo se o varnosti v prometu, ogledali smo si opremo policista in policijski avto. Kasneje se nam je pridružila še gospa iz društva za zaščito živali, ki je izvedla krajše predavanje za otroke. Učenci so v ta namen nekaj tednov prej zbirali hrano za živali in naredili igrače zanje. Ta noč nam bo vsem ostala v lepem spominu.