V hladnih januarskih dneh smo otroci starostne skupine od 2 do 4 let obravnavali sklop Zima nam kima. Spoznali smo ukrajinsko ljudsko pravljico Rokavička, ki nas je tako navdušila, da smo jo dramatizirali na najrazličnejše načine. Ob rokavički smo spoznavali tudi druga zimska oblačila in vadili oblačenje, zlaganje in obešanje oblačil. Tematika oblačil je bila zanimiva tudi za urjenje barv, vzorcev in naših prstnih spretnosti. Še posebej zanimivo je bilo »pletenje« šalov in rokavičk, pri čemer smo vadili fino motoriko in razgibali prstke. Ob matematični rokavički smo ponovili barve in števila.

Veliko smo se pogovarjali tudi o treh prašičkih, saj nam je Dedek Mraz prinesel družabno igro na to tematiko. Poustvarjali smo in nastali so prav posebni čisto naši prašički, ki so odpujsali na natečaj, ki so ga pripravili na osnovni šoli na Kogu.