V oddelku 1-3 let, smo v mesecu januarju temo aktivnosti, namenili spoznavanju zimskih oblačil in obutve ter z njimi tudi usvajanje osnovnih barv.

Od skupne do individualne igre, smo tako oblačili lutko in urili motoriko prstkov. Ob poimenovanju kosov oblačil in obutve, smo širili svoj besednjak, ob igri polagank, pa po barvah razvrščali in preštevali sličice (rokavic, zimskih škornjev, kap, šalov in bunde). Nadalje smo te sličice izobešali na vrvice.

Prešli smo k spodbujanju samostojnosti, ob preobuvanju in oblačenju, kar je iz dneva v dan postajalo spretnejše. Enako tudi ob likovnem ustvarjanju, ko smo s prstnimi barvami poslikali narisane motive kap in izvedli lepljenko.

Igro smo nadgradili z usvajanjem osnovnih barv, kjer smo razvrščali žogice v kartonske krogce.

Še najlepše pa je bilo otrokom prisluhniti predstavi o Rokavički, ki sva jo vzgojiteljici pripravile otrokom. Posedeli so na novih pojštrih, ki nam jih je doniralo podjetje Murales Ljutomer.