V času od 15.11.-19.11.2021 smo se v najstarejši skupini pogovarjali o Tradicionalnem slovenskem zajtrku. Najprej smo preko slikovnega materiala spoznali, kaj je Tradicionalni slovenski zajtrk in katere so sestavine, ki jih potrebujemo, če želimo le-tega pripraviti. Z otroki smo si pogledali krajši posnetek, kjer so spoznali, od kje in na kakšen način pridobivamo vse potrebno (MLEKO, KRUH, MASLO, MED, JABOLKO). Pogovarjali smo se o zdravi prehrani in si tudi sami izdelali prehransko piramido. Otroci so pri tej dejavnosti aktivno sodelovali. Sledila je za otroke najbolj zanimiva aktivnost in sicer peka kruha. Ogledali smo si posnetek priprave in peke in si v sredo (17.11.2021) tudi sami spekli svoj kruh. Igra je sprva stekla v pogovoru o potrebnih sestavinah za peko, nato pa si je tudi vsak izmed njih zamesil svoj majhen hlebček. Z nestrpnostjo so čakali, ko bo njihov kruh pečen. Kasneje je vsak svojega odnesel tudi domov.

Ker smo preko slikovnega materiala in video posnetkov spoznavali glavne sestavine za Tradicionalni slovenski zajtrk, smo tudi na likovnem področju ustvarjali na to temo. S svinčnikom so otroci narisali jabolko in ga nato z »dreto« obrobili,  na koncu pa še poljubno poslikali s tempera barvami. Otroci so pri dejavnosti z veseljem sodelovali, najbolj so uživali v slikanju.  Spoznavali smo tudi, kako pridobimo  med. Tako so otroci spoznali čebelo, prisluhnili zgodbi in se seznanili s pomenom čebel. Vsak Izmed otrok je pobarval delovni list, na katerem je bila čebela. Otroci so tudi pri tej dejavnosti uživali ter krepili pozornost in razumevanje navodil. V petek pa je sledil »veliki« dan, ko so otroci imeli priložnost videti in uživati v Tradicionalnem slovenskem zajtrku.