Januarska ustvarjalnica MIŠ-MAŠ je potekala v pestrem prepletu najrazličnejših aktivnosti.

V telovadnici, kjer je potekala glasbeno-gibalna dejavnost, so otroci ob klasični glasbi z gibanjem ponazarjali jakost, tempo in ritem. Izvedli so tudi različne taktilne ter gibalne igre.

V likovni ustvarjalnici (v zeleni igralnici) so otroci na temno podlago pihali milne mehurčke, na katero so nato s čopiči nanašali belo tempera barvo in naslikali motiv snežaka. In kaj so mu dodali na trup? Seveda, zalepili so mu prave gumbe.

Hm, kako pa je v rumeni igralnici zadišalo po snegu! Ja, otroke je namreč obiskala lutka BABICA ZIMA. Prisluhnili so njeni zgodbi in se veselili ob nadaljnji igri z lutkami. Intuitivno so nastale prav zanimive zgodbe.

Kaj pa se je slišalo iz rdeče igralnice? Mali glasbeni instrumenti, kjer so otroci ob rokovanju z njimi in z lutko Palčka Skakalčka, sledili glasbeno-didaktični igri: spoznavali razliko glasno-tiho, hitro-počasi in usvajali koncentracijo.

Tako smo v vrtcu preživeli prav prijetno dopoldne.